Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PEELING AZELAINOWY

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu. Posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce ponieważ działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Z reguły wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień. Jest traktowany jako alternatywa dla wielu inwazyjnych metod leczenia trądziku oraz innych niedoskonałości skórnych. Substancja ta zmniejsza intensywność pracy gruczołów łojowych, zmniejszając ilość wydzielanego przez nie sebum, a co za tym idzie redukując problem nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia skóry. Kwas azelainowy chroni też skórę przed działaniem wolnych rodników i zapobiega stanom zapalnym pojawiającym się na skórze. Poza tym hamuje tyrozynazę uniemożliwiającą powstawanie przebarwień oraz blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów.

ZABIEG

Przeznaczony dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, melasmę, ostudę, łuszczycę, skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych, plam barwnikowych oraz przebarwień pozapalnych.

Zabiegi należy wykonywać 6-7 razy w odstępach 7-14 dniowych. Za każdym razem wydłużany jest czas eksfoliacji. Serię zabiegów zaleca się przeprowadzać co pół roku.

CZAS TRWANIA ZABIEGU
Od 30 min. do 1 godz.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.
PRZECIWWSKAZANIA
Kwas azelainowy nie jest polecany osobom, które jednocześnie stosują terapię pochodnymi witaminy A oraz w przypadku, gdy skóra jest uszkodzona (infekcje, nadżerki, stany zapalne skóry). Nie wskazany jest także dla pacjentów, którzy na około 3 miesiące przed zastosowaniem kwasu azelainowego w wybranym miejscu mieli przeprowadzony zabieg chirurgiczny. Należy odczekać do pół roku po kuracji krioterapią w obszarze, w którym ma zostać zastosowany kwas azelainowy. Przeciwskazaniem do zabiegu jest nadwrażliwość na kwas azelainowy.
W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat sonoforezy, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.