Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

IPL – TERAPIA ZMIAN TRĄDZIKOWYCH

Trądzik to mało estetyczna przypadłość młodych ludzi w wieku pokwitania. Niekiedy trądzik doskwiera osobom w wieku dojrzałym, powodując spadek samoakceptacji, a także potęgując uczucie dyskomfortu psychicznego i fizycznego. Jednakże istnieje metoda, której celem jest pozbycie się lub złagodzenie tej przypadłości skórnej. W naszym Centrum Zdrowia i Urody dzięki technice IPL i wykfalifikowanemu personelowi, wykonujemy zabieg IPL – Terapia Zmian Trądzikowych.

ZABIEG
Dzięki technice IPL, światło lampy precyzyjnie dociera do melaniny we włosach pacjenta. Pochłonięte w ten sposób światło zamienia się w energię cieplną. Powstała w ten sposób energia powoduje zniszczenie opuszki włosa i blokadę naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa, prowadząc do obumarcia. Dzięki temu po zabiegu następuje usunięcie włosa oraz zablokowanie procesu formowania się nowego mieszka włosowatego. Zamykamy drogę odżywiania włosa. Technika selektywnej fototermolizy wykorzystuje fakt, że we włosach znajdują się duże ilości pigmentu. Im więcej pigmentu, tym większa skuteczność zabiegu. Po serii poprawnie wykonanych zabiegów tylko nieliczne włosy mogą odrastać, jednak są znacznie jaśniejsze i cieńsze niż przed zastosowaniem IPL-a.
CZAS TRWANIA ZABIEGU
Ok 1 godziny, w zależności od obszaru depilacji.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy, w warunkach domowych wykonać mechaniczne wygolenia owłosienia w taki sposób, aby w trakcie zabiegu znajdował się w fazie wzrostu zwanej anagenem.

PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża, karmienie piersią, przewlekłe choroby skóry takiej jak bielactwo, łuszczyca (aktywna faza), nadwrażliwość na światło, infekcje skóry (opryszczka, liszaj płaski), rozrusznik serca, choroba nowotworowa, cukrzyca, epilepsja, leki światło uczulające, zioła, nowotworowe i przed nowotworowe zmiany barwnikowe i skórne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców, metalowe implanty w obszarze zabiegowym.
CENNIK
Cała twarz 150,00 zł
Policzki 50,00 zł
Czoło   50,00 zł
Broda 50,00 zł
Szyja 50,00 zł
Dekolt 100,00 zł
Plecy 150,00 zł
Twarz, szyja , dekolt 200,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat usuwania zmian trądzikowych metodą IPL, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.