Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

IPL – ZMNIEJSZANIE PRZEBARWIEŃ SKÓRY

Wiele osób boryka się z dość poważnym problemem jakim jest przebarwienie skóry spowodowane nadmiernymi kąpielami słonecznymi. Przeważnie po powrocie z urlopu spędzonego w ciepłych krajach zauważamy na naszej skórze zmiany o charakterze przebarwieniowym. Centrum Zdrowia i Urody wykonuje zabieg za pomocą techniki IPL, który pomaga niwelować zaburzenia pigmentacyjne.

ZABIEG
Redukcja za pomocą impulsów świetlnych IPL jest bardzo skutecznym rozwiązaniem dla pozbycia się różnego rodzaju przebarwień. Są to m.in. przebarwienia posłoneczne, powstałe wskutek podrażnień lub urazów. Efekty są widoczne zazwyczaj już po pierwszym zabiegu. Jest to jeden z wymagających najmniej powtórzeń zabiegów laserowych.

Przebarwienia powstają w wyniku zaburzonego wytwarzania i rozmieszczania melaniny w skórze. Nadprodukcja tego barwnika skóry objawia się najczęściej w postaci różnej wielkości plam i plamek na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Plamy mogą mieć różne wysycenie kolorem jednak zmiany zawsze nasilają się pod wpływem ekspozycji na promienie UV. Dlatego opalanie się jest stanowczo niewskazane przy pierwszych objawach zaburzonego wytwarzania melaniny.

IPL jest nowoczesną metodą na likwidowanie zaburzeń pigmentacyjnych. Światło IPL usuwa piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, leczy plamy potrądzikowe, wątrobowe, a także przebarwienia w wyniku zażywania leków fotouczulających. Światło IPL wytwarzane przez wysokoenergetyczne lampy błyskowe przepuszczane jest przez specjalny kryształ przepuszczający tylko odpowiednie długości fal świetlnych. Jednocześnie znajdujący się w głowicy urządzenia zespół RF wytwarza łagodne fale radiowe. Obydwa rodzaje fal – świetlne i radiowe są wybiórczo pochłaniane przez melaninę. Podgrzewają one komórki zawierające barwniki powodując ich zniszczenie.

Należy wiedzieć, że bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze,(przybiera kolor gorzkiej czekolady) by następnie ulec złuszczeniu (trwa to ok.2 tyg.) i zanikowi. Najlepsze rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu od 3 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

IPL w tym przypadku działa objawowo. Nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji i pojawiania się nowych przebarwień. Stąd po ekspozycji na promienie UV, zmiany mogą się odrodzić lub powstać w innym miejscu. Dlatego też osobom narażonym na powstawanie przebarwień zaleca się sumienną profilaktykę: używanie kremów z wysokim i bardzo wysokim filtrem (minimum 30 SPF) oraz w miarę możliwości unikania bezpośredniej ekspozycji na słońce.

CZAS TRWANIA ZABIEGU
Ok 1 godziny, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.
 
PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża, karmienie piersią, przewlekłe choroby skóry takiej jak bielactwo, łuszczyca (aktywna faza), nadwrażliwość na światło, infekcje skóry (opryszczka, liszaj płaski), rozrusznik serca, choroba nowotworowa, cukrzyca, epilepsja, leki światło uczulające, zioła, nowotworowe i przed nowotworowe zmiany barwnikowe i skórne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, stosowanie kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. (minimum 1 miesiąc przed zabiegiem), leczenie retinoidami doustnymi i witaminą K (przerwa 6 miesięcy), stosowanie kosmetyków złuszczających (minimum tydzień przed zabiegiem), skłonność do powstawania bliznowców, metalowe implanty w obszarze zabiegowym.
CENNIK
IPL – ZMINEIJSZANIE PRZEBARWIEŃ
 
Cała twarz 250,00 zł
Policzki 100,00 zł
Czoło   100,00 zł
Broda   50,00 zł
Szyja   50,00 zł
Dekolt 200,00 zł
Grzbiet dłoni 150,00 zł
Twarz, szyja, dekolt 350,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat zmniejszania przebarwień skóry techniką IPL, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.