Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

IPL – TERAPIA ZMIAN NACZYNIOWYCH I POPRAWA KRĄŻENIA

Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet oraz mężczyzn niezależnie od wieku. Na ich powstanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny wpływające na pracę mięśni naczyń włosowatych. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatowego, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem utrwala się na stałe i wyraźnie zaznacza na skórze. Rozszerzone naczynia staja się osłabione i bardziej narażone na pękanie co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego.

ZABIEG
W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu światła IPL chromatoforem (struktury związane z powstawaniem barw u organizmów) docelowym jest oksyhemoglobina. Energia  świetlna jest pochłaniana przez oksyhemoglobinę i zamieniana w ciepło Do krzepnięcia krwi wewnątrz dochodzi w temperaturze powyżej 70̊C. Cielo przenoszone zostaje na ściany naczynia wywołując jego koagulację, co w rezultacie prowadzi do jego obkurczenia.
 
CZAS TRWANIA ZABIEGU
Ok 1 godziny.
 
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.
 
PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża, karmienie piersią, przewlekłe choroby skóry takiej jak bielactwo, łuszczyca (aktywna faza), nadwrażliwość na światło, infekcje skóry (opryszczka, liszaj płaski), rozrusznik serca, choroba nowotworowa, cukrzyca, epilepsja, leki światło uczulające, zioła, nowotworowe i przed nowotworowe zmiany barwnikowe i skórne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, stosowanie kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. (minimum 1 miesiąc przed zabiegiem), leczenie retinoidami doustnymi i witaminą K (przerwa 6 miesięcy), stosowanie kosmetyków złuszczających (minimum tydzień przed zabiegiem), skłonność do powstawania bliznowców, metalowe implanty w obszarze zabiegowym.
CENNIK
Cała twarz 300,00 zł
Policzki 150,00 zł
Czoło   50,00 zł
Broda 50,00 zł
Szyja 50,00 zł
Dekolt 100,00 zł
Grzbiet dłoni 50,00 zł
Twarz, szyja , dekolt 400,00 zł
Pajączki kończyn dolnych 400,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat terapii zmian naczyniowych i poprawy krążenia techniką IPL, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.