Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PEELING MEDYCZNY

Gładka skóra jest wizytówką każdej dbającej o urodę i zdrowie kobiety. Peeling medycznym jest nieinwazyjnym zabiegiem lekarskim, który pozwala przywrócić piękno, a także odnowić skórę, nadając jej utracony blask i powab.

 

ZABIEG

Peeling medyczny jest nieinwazyjnym zabiegiem lekarskim usuwającym powierzchowną warstwę naskórka. W naszym Centrum Zdrowia i Urody, tego typu zabiegi wykonujemy używając peelingu TCA (kwas trójchlorooctowy) o stężeniach 10%, 20%, 30%. Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego, w zależności od stężenia wywołuje martwicę naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Podczas działania peelingu TCA dochodzi do reakcji strącania (koagulacji) białek, czego efektem wizualnym jest zjawisko frostingu (czyli zeszronienia, zamrożenia). Na jego podstawie możemy w przybliżeniu określić głębokość na jaką spenetrował podczas zabiegu kwas trójchlorooctowy. W przypadku pojedynczych punktów zeszronienia, peeling jest tuż pod warstwą rogową i zabieg jest na bezpiecznej głębokości, potem pojawiają się „chmurki”, które po kolejnych warstwach zlewają się i w efekcie dają jednolite zeszronienie, które wskazuje na uzyskanie martwicy całej grubości naskórka. Przy agresywnym odtłuszczaniu skóry i nałożeniu kilku warstw nawet preparatem o stężeniu ok 10% uzyskamy martwicę całego naskórka oraz penetrację preparatu do warstwy brodawkowej skóry właściwej.

Zabieg reguluje pracę gruczołów łojowych, ściąga pory, pomaga zachować gładką i promienną cerę, poprawia odcień i ujednolica koloryt skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry. Najlepszy okres do wykonania peelingu to jesień (wrzesień-grudzień) oraz wczesna wiosna (koniec lutego-kwiecień). Nie należy przeprowadzać tych zabiegów latem oraz w okresie zimowym (mróz pozbawia skórę bariery biolipidowej, co może przyczyniać się do podrażnień).

Ogólne wskazania do zabiegów:
            • skóra zniszczona słońcem;
            • przebarwienia skóry (pozapalne i posłoneczne);
            • trądzik i blizny potrądzikowe;
            • łojotok, poszerzone pory;
            • rogowacenia;
            • brak elastyczności skóry;
            • drobne zmarszczki;
            • plamy starcze;
            • rozstępy.

 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Ok 1 godziny.

 
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który informuje pacjenta o wszystkich aspektach związanych z peelingiem medycznym, m in. o jego możliwościach, przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach, a także o przebytych chorobach. Zgodnie z regulaminem i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

 
PRZECIWWSKAZANIA

Zapalenie skóry, uczulenie na którykolwiek ze składników peelingu, ciąża i karmienie piersią, przewlekłe zakażenia wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, podrażniona skóra, choroby autoimmunologiczne oraz dermatoza ze stanem zapalnym. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi, a także stosowanie retinoidów, fototerapię.

CENNIK

PEELING MEDYCZNY

 
Peeling TCA 10% 250,00 zł
Peeling TCA 20% 275,00 zł
Peeling TCA 30% 300,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat peelingu medycznego, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.