Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem. Cały proces może odbywać się w zabiegowych gabinetach lekarskich.

Zabieg prowadzi to do regeneracji, odnowy i nawilżenia skóry. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji. W wyniku takiej terapii skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Terapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga intensywnej odnowy oraz takich, którzy poszukują produktów naturalnych lub są uczuleni na inne produkty. Jest to metoda absolutnie naturalna, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. 

Wskazania do stosowania zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

  • poprawa wyglądu policzków;
  • redukcja fałdów nosowo-wargowych;
  • poprawa wyglądu okolic oczu (kurze łapki, cienie), powiek, czoła;
  • poprawa wyglądu ust, podbródka;
  • redukcja fałdów na szyi i karku;
  • poprawa wyglądu dekoltu;
  • poprawa wyglądu dłoni, a także wypełnianie blizn po trądziku i łysienie typu męskiego.

 

ZABIEG

Poprawnie wykonany program powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.

Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I – pobranie krwi Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:

  • z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii – wersja MESO
  • liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry – technika VOLUMA

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Ok 60 minut.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. W jej trakcie lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych, a także o przebytych chorobach lub chorobach w przebiegu. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

PRZECIWWSKAZANIA

Choroby krwi; nowotwory; ciąża; laktacja; leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych).

PREPARAT
W Centrum Zdrowia i Urody zabieg osocza bogatopłytkowego wykonujemy przy użyciu preparatu BDAsthetic. 

lipoliza iniekcyjna

 

CENNIK

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE  
Osocze bogatopłytkowe –  twarz, szyja, dekolt – trzy okolice 600,00 zł
Osocze bogatopłytkowe –  skóra głowy 600,00 zł
Osocze bogatopłytkowe – inne wybrane trzy okolice 600,00 zł

 

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat osocza bogatopłytkowego, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.