Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY – REWITALIZACJA

Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy, fachowo nazywane zespołem rozluźnienia pochwy. On z kolei może sprawiać, że czerpiemy mniejszą satysfakcję z seksu, a nawet odczuwamy ogólny dyskomfort. Laserowe obkurczanie pochwy to nowatorska, nieinwazyjna, opatentowana terapia ujędrniania pochwy laserem. Metoda powoduje ujędrnienie i obkurczenie kanału pochwy w wyniku fototermalnej stymulacji odnowy kolagenu, powodującej obkurczanie i naprężanie ściany.

ZABIEG

Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, a także pojawiają się nowe włókna kolagenowe. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna. Można więc powiedzieć, że laser zachęca pochwę do samoregeneracji. Podczas zabiegu do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka w kształcie rulonu, wyposażona w skaner. Emituje wiązki, które działają od razu i bezpośrednio na ścianki pochwy.  Nie towarzyszy mu krwawienie i nie pozostawia po sobie żadnych blizn pooperacyjnych (jak to jest w przypadku operacji z użyciem skalpela). Po zabiegu możesz z powodzeniem wrócić do normalnych codziennych zajęć. Zaleca się jedynie stosowanie podpasek, bo może pojawić się trwający kilka dni przesięk surowiczy (żółtawy, przeźroczysty płyn). Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z seksu.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarza, który informuje pacjenta o wszystkich aspektach związanych z użyciem lasera, m in. o jego możliwościach, przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych. Przed rozpoczęciem terapii  jest wymagane wykonanie badania cytologicznego. Ponadto przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków fotouczulających. Zgodnie z regulaminem i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.
 

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, choroba nowotworowa, infekcja pochwy, nieprawidłowy wynik badania cytologicznego, padaczka, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina), leki uspokajające w rodzaju chlorpromazyny, doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne – jak amiodaron, hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan), antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna), stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, stosowanie niektórych ziół takich jak np. dziurawiec lub nagietek, nieuregulowana cukrzyca.

CENNIK

Laserowe obkurczanie pochwy (rewitalizacja) 1 400,00 zł
Kolejne zabiegi 1 200,00 zł

 

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat laserowego obkurczania pochwy, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.