Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

LASEROWE LECZENIE WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to powszechny problem dotykający panie w wieku okołomenopauzalnym oraz po więcej niż jednym porodzie. Prawdopodobnie, co piąta kobieta boryka się z tym krępującym schorzeniem. W obu przypadkach jest to następstwo rozciągnięcia pochwy oraz osłabienia mięśni dna miednicy, w skutek czego zmienia się kąt nachylenia cewki. Wysiłkowe nietrzymanie moczu postępuje z wiekiem, a leczone we wczesnej fazie daje szanse na całkowite wyleczenie przy zastosowaniu nieinwazyjnych, laserowych technik.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się odruchowym popuszczaniem moczu nawet podczas niewielkiego wysiłku takiego jak: kaszel, śmiech, kichanie lub podczas schylania się czy dźwigania.

ZABIEG
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą lasera, polega na wprowadzeniu przez ginekologa do wnętrza pochwy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner. Laser działa bezpośrednio na scianki pochwy odbudowując struktury tkanek łącznych zapewniając wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej i przywracając właściwy kąt nachylenia cewki moczowej i normalną funkcjonalność. W zależności od stopnia nasilenia objawów zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów z miesięcznym odstępem pomiędzy nimi. Efekt zabiegu odczuwalny jest po upływie miesiąca od dnia jego wykonania. Dzięki naświetlaniom ścianek pochwy promieniami lasera i zainicjowaniu ich samoistnej regeneracji, przywrócone zostaje naturalnego ph pochwy, zwiększa się jej napięcie i poziom nawilżenia, co wpływa na polepszenie jakości życia codziennego i seksualnego. Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest całkowicie bezbolesny i obecnie jest najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną metodą leczenia.

CZAS TRWANIA ZABIEGU
Od kilku minut do godziny.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarzem ginekologiem, który informuje pacjenta o wszystkich aspektach związanych z użyciem lasera, m in. o jego możliwościach, przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych. Przed rozpoczęciem terapii jest wymagane wykonanie badania cytologicznego. Ponadto przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków fotouczulających. Zgodnie z regulaminem i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża, choroba nowotworowa, infekcja pochwy, nieprawidłowy wynik badania cytologicznego, padaczka, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina), leki uspokajające w rodzaju chlorpromazyny, doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne – jak amiodaron, hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan), antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna), stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, stosowanie niektórych ziół takich jak np. dziurawiec lub nagietek, nieuregulowana cukrzyca.

CENNIK

LASEROWE LECZENIE WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu 1 200,00 zł
Kolejne zabiegi 1 000,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.