Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

LECZENIE NADMIERNEJ POTLIWOŚCI

Wzmożone pocenie jest przyczyną dużego dyskomfortu i braku pewności siebie co bardzo często komplikuje życie zawodowe i prywatne, szczególnie osobom poszukującym swojej drugiej połówki. Nadmierna potliwość powoduje, że jesteśmy postrzegani jako osoby zaniedbane i nieprofesjonalne. Oferowane przez Centrum Zdrowia i Urody nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej umożliwią skuteczną redukcję problemu nadpotliwości.

ZABIEG

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany, polega na wstrzyknięciu małej ilości preparatu w pachy lub miejsca, w których występuje nadmierna potliwość. W efekcie hamuje to działanie nerwów połączonych z gruczołami wydzielania zewnętrznego i nie wydziela się pot. Bezpośrednio po zakończeniu procedury można wrócić do codziennych zajęć. W większości przypadków zabieg powoduje minimalny dyskomfort, osoby szczególnie wrażliwe mogą być znieczulone. Czasami miejscowa bolesność może się utrzymywać do kilku godzin. Przy leczeniu nadpotliwości pach nie obserwuje się żadnych powikłań poza pojawiającym się nieraz lekkim świądem. Mija on po 1–2 tygodniach bez konieczności podejmowania leczenia. Sporadycznie występuje wyrównawcze pocenie innych okolic, które również mija po kilku tygodniach. Przy leczeniu nadpotliwości dłoni w kilka dni po zabiegu obserwuje się przejściowe osłabienie siły mięśniowej. Objawia się ono niemożnością wykonania silnego uścisku dłoni i odwiedzenia palców, zwłaszcza piątego, rzadziej kciuka. Objawy te nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych zajęć. Istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia objawów grypopodobnych (zmęczenie, niewielki wzrost temperatury ciała, bóle mięśniowe). Dolegliwości te ustępują w ciągu kilku dni.
 

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Trwa to od kilku do kilkunastu minut.
 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed rozpoczęciem zabiegu nieuniknione jest odbycie konsultacji lekarskiej. W jej trakcie lekarz dokonujący zabiegu, przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych, a także o przebytych chorobach. Zgodnie z regulaminem i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.
 

PRZECIWWSKAZANIA
ign: justify;”>Zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, choroby mięśni, uczulenie na albuminę ludzką, choroba Alzheimera lub choroba ALS, zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona) naruszona ciągłość skóry w obszarze zabiegowym, stany zapalne skóry, opryszczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryny), przyjmowanie leków poprawiających rytm bicia serca, przyjmowanie następujących leków (wraz z okresem 7 dni od ich odstawienia): aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna, itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, D-penicylamina (Cuprenil), tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, menstruacja, ciąża i karmienie piersią.

CENNIK

LECZENIE NADMIERNEJ POTLIWOŚCI
  • z zastosowaniem znieczulenia
  • cena jednego zabiegu uzależniona jest od ilości użytego preparatu
Dłonie od 1200 zł
Stopy od 1200 zł
Pachy od 1200 zł


W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat leczenia nadpotliwości, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.