Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PODOLOGIA

PODOLOGIA

jest raczkującą dziedziną medycyny, która skupia się na diagnozowaniu, działaniach profilaktycznych i leczeniu chorób kończyn dolnych głównie stóp. Zawód podologa wymaga szerokiej wiedzy medycznej, jednak nie jest to specjalizacja lekarska.

Zadaniem podologa jest postawić właściwą diagnozę i wyeliminować problem. Nierzadko podolog potrafi zdiagnozować chorobę
w jeszcze nierozpoznanym dla pacjenta stadium i niezwłocznie jej zaradzić. Jeśli nie jest w stanie dobrać właściwej dla danego przypadku terapii, kieruje pacjenta do lekarza.

ZABIEGI PODOLOGICZNE

skierowane są przede wszystkim do osób:
• ograniczonych ruchowo;
• dotkniętych chorobami skóry, kości i stawów;
• z chorobami przemiany materii np. cukrzyca, reumatyzm, dna moczanowa;
• z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców;
• nadpotliwością stóp;
• z dolegliwościami na stopach i paznokciach takimi jak: odciski, modzele, pęknięcia, rozpadliny, pęcherze, brodawki,
a także wrastającymi i wkręcającymi paznokciami;

• grzybicą stóp i paznokci.

JAK WYGLĄDA PIERWSZA WIZYTA W GABINECIE PODOLOGICZNYM?

W czasie pierwszej wizyty u podologa przeprowadzany jest wywiad dotyczący stanu zdrowia, nawyków oraz stylu życia. Kolejno specjalista dokonuje dokładnych oględzin stóp. Czasami same badanie palpacyjne i wizualne oraz wywiad jest nie wystarczający aby postawić diagnozę i dobrać odpowiednią terapię. Wtedy podolog zaleca zwykle wykonanie specjalistycznych badań.
Jednakże nie zawsze wspomniane badania są potrzebne. Czasem już podczas pierwszego spotkania kiedy to przeprowadzany jest także zabieg, często przynoszący bezzwłoczną ulgę, można zaplanować, całą terapię. Wszystko zależy od etiologii problemu, rozległości oraz stopnia zaawansowania zmian.

KIEDY WARTO UDAĆ SIĘ NA WIZYTĘ DO PODOLOGA?

Na wizytę u podologa należy zdecydować się w momencie, gdy dostrzeżemy, że stopach pojawiły się nietypowe zmiany, jak również wtedy, gdy żadnych zmian nie widać, a odczuwany jest dyskomfort , ból oraz pojawiają się problemy z chodzeniem.
Gdyby pojawi się problem nie należy krępować tylko umówić się na wizytę u podologa. Niestety nadal wiele osób wstydzi się ukazać zmiany na stopach, co umożliwia swobodny ich rozwój. W konsekwencji nierzadko dochodzi do pogorszenia stanu stóp prowadząc do poważnych schorzeń.

Do najczęstszych błędów w pielęgnacji stóp należą:
• noszenie niewygodnego obuwia;
• nieprawidłowe obcinanie paznokci;
• noszenie skarpet z tworzywa sztucznego;
• ścieranie martwego naskórka pumeksem, tarką, używanie skarpetek złuszczających;
• stosowanie źle dobranych kosmetyków.

Zadaniem podologa jest pomoc choremu, ale dobra kondycja stóp leży przede wszystkim w rękach klienta. Podstawową zasadą jest przestrzeganie usłyszanych podczas wizyty w gabinecie podologicznym zaleceń i nie prowadzenie terapii we własnym zakresie tak aby nie pogorszyć zastanego problemu i uniknąć problemów ze stopami w przyszłości.

»»SPRAWDŹ CENNIK USŁUG««

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat pedicure, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

E-mail: recepcja@cziu.pl

Telefon: + 48 500 801 004

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.