Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PEELING MLEKOWY

Kwas mlekowy jest naturalnym składnikiem i syntetyzowany jest w laboratoriach w wyniku fermentacji cukru przez bakterie Lactobacillus. Kwas mlekowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych(AHA), o działaniu złuszczającym, nawilżającym i przeciwstarzeniowym. Jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny. Substancja ta jest także jednym ze składników naturalnego czynnika nawilżającego naszą skórę. Powstaje on podczas rozkładu cukru w glikolizie beztlenowej. Przenikając do krwiobiegu zamienia się w wątrobie ponownie na glukozę. Jako ciekawostkę można podać fakt, że kwas mlekowy nieświadomie stosowany był już w starożytnym Egipcie przez Kleopatrę – symbol piękna ówczesnego świata, ponieważ to ona brała kąpiele w kwaśnym mleku.

Kwas mlekowy stymuluje produkcje ceramidów, dzięki czemu skóra jest lepiej chroniona i nawilżona. Poza tym reguluje on odnowę komórkową skóry. Usuwa zrogowaciały naskórek dzięki czemu skóra wygląda o wiele młodziej. Zapewnia jednolity kolor skóry, zmniejsza ilość przebarwień, przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia grubości warstwy twórczej naskórka i wzmocnienia skóry, także w zakresie struktury kolagenowej, korzystnie wpływa na optymalne nawilżenie naskórka, uelastycznia i ujędrnia skórę. Staje się bardziej odżywiona, wygładzona i elastyczna, nabiera blasku i energii. Kwas mlekowy zmniejsza produkcję sebum, powoduje redukcję zmian trądzikowych oraz spłycenie zmarszczek i blizn.

Zabiegi należy wykonywać 6-7 razy w odstępach 7-14 dniowych. Za każdym razem wydłużamy czas eksfoliacji. Serię zabiegów zaleca się przeprowadzać co 6 miesięcy.
Ten peeling można stosować można stosować jako uzupełnienie do terapii przeciwtrądzikowej.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Od 30 min. do 1 godziny.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Przeciwwskazania to: ciąża, karmienie piersią, ostre infekcje, aktywna opryszczka, skóra podrażniona, uszkodzona, intensywna ekspozycja na słońce, alergie skórne i ciężkie reakcje alergiczne, skłonność do powstawania bliznowców, choroby nowotworowe, niewyrównana cukrzyca, stan po leczeniu doustnymi retinoidami (do 6 miesięcy).
W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat peelingu mlekowego, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.