Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PEELING SZIKIMOWY

Kwas szikimowy jest jednym reprezentantów grupy AHA, jest on łagodniejszy od innych przedstawicieli tej grupy. Ma on bardzo silne właściwości nawet przy niskim stężeniu.Peeling na bazie kwasu szikimowego ma właściwości złuszczające bez efektu podrażnienia skóry ewentualnie do delikatnego zaróżowienia. Sprzyja wyrównaniu poziomu nawilżenia skóry, która odzyskuje jędrność i elastyczność.

Kwas szikimowy ceniony jest ze względu na działanie anty-agingowe oraz przeciwtrądzikowe. Odblokowuje zaczopowane ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu liczba stanów zapalnych zostaje zminimalizowana. Redukuje wydzielanie sebum, działa przeciwzaskórnikowo jednocześnie zatrzymując wodę w naskórku powodując jego nawilżenie. Wskazany jest także do skóry suchej, odwodnionej i z przebarwieniami posłonecznymi i objawami fotostarzenia. Nałożony przed innymi peelingami spotęguje ich działanie. Jest kwasem letnim.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Od 30 min. do 1 godziny.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

Przed nałożeniem peelingu z kwasem szikimowym następuje demakijaż oraz odtłuszczenie aby dokładnie oczyścić skórę oraz ocenić jej stan. Czas na jaki pozostawia się kwas zależy od predyspozycji oraz problemu do rozwiązania i jest indywidualnie ustalany przez specjalistę. Po neutralizacji i zmyciu peelingu nakłada się krem regenerujący oraz krem w filtrem UV. Na tydzień przed zabiegiem nie należy się depilować, przeprowadzać zabiegu mikrodermabrazji ani używać preparatów, które mogą podrażnić skórę. W przypadku mężczyzn, nie należy się golić w dniu zabiegu.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Decyzja na zabieg powinna być ustalana z kosmetologiem i nie każdy może się poddać peelingowi kwasem szikimowy. Na zabieg mogą nie pozwolić następujące przeciwwskazania: alergie skórne, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry oraz stosowanie retinoidów.
W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat peelingu askrobinowego, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.