Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PEELING ASKROBINOWY

Kwas askrobinowy jest to najbardziej skuteczna i aktywna forma witaminy C.
Peeling kwasem askorbinowym stymuluje lepsze ukrwienie skóry, poprzez wspomaganie procesu syntezy kolagenu wpływa na jędrność i elastyczność skóry, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę i wpływa na spłycenie zmarszczek. Kwas askorbinowy ma działanie wzmacniające, oczyszczające i odmładzające. Zapewnia skórze wyższą odporność, gładkość, zdrowie i dobrą kondycję. Peeling niweluje drobne zmarszczki i pękające naczynka, wyraźnie rozjaśnia przebarwienia. Stosując go zapewnimy swojej cerze skuteczną ochronę oraz terapię odmładzającą, a sobie satysfakcję widocznych efektów.

Poprzez ekspozycję na słońce ilość kwasu askorbinowego ulega znacznemu zmniejszeniu. Najlepszą formą na jego uzupełnienie jest więc bezpośrednie działania na skórę m.in. poprzez peeling kwasem askorbinowym. Wskazany dla cery poszarzałej i suchej, szorstkiej i zmęczonej, z widoczną siecią teleangiektazji. Polecany jest osobom u których widoczne są zmarszczki, piegi, przebarwienia, ślady po wypryskach, trądzik i blizny potrądzikowe oraz zanik jędrności skóry. Peeling jest delikatny i może być stosowany także na skórze naczynkowej, wrażliwej.

Dla pełnego efektu polecana jest seria 6 – 8 zabiegów, odbywających się co 7-14 dni. Jednak ostateczna ilość jest kwestią indywidualną, ustalaną po konsultacji i diagnozie. Peeling kwasem askorbinowym warto powtórzyć 2 razy w roku. Można go przeprowadzać także latem.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Od 30 min. do 1 godziny.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

W okresie do tygodnia przed peelingiem kwasem askrobinowym nie należy się depilować ani przeprowadzać mikrodermabrazji czy też używać preparatów, mogących podrażnić skórę. Mężczyznom nie poleca się golenia w dniu przeprowadzania peelingu. Przed samym zabiegiem kosmetolog przeprowadza demakijaż w celu oczyszczenia naskórka oraz odtłuszcza go. Po neutralizacji peelingu nakłada się krem regenerujący oraz krem z filtrem UV. Makijaż i golenie skóry mogą być wykonane następnego dnia po peeling kwasem askrobinowym. Po zabiegu zalecane się intensywne nawilżanie skóry. Nie wskazane jest opalanie przez 4 tygodnie po peelingu kwasem askrobinowym. Przez ten okres należy również nakładać na miejsce, na którym przeprowadzany był zabieg kremy z filtrem UV. Peeling ten można stosować latem.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Decyzja na zabieg powinna być ustalana z kosmetologiem i nie każdy może się poddać peelingowi kwasem askorbinowym. Na zabieg mogą nie pozwolić następujące przeciwwskazania: alergie skórne, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry oraz stosowanie retinoidów.
W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat peelingu askrobinowego, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.