Kwas laktobionowy otrzymywanym jest z naturalnie występującej laktozy należy do polihydroksykwasów. Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry. Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry, pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
Stosowany jest dla w pielęgnacji następujących rodzajów skór: ze stanami zapalnymi, w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym, łojotokowym zapaleniu skóry, skóra z teleangiektazjami, skóra z rumieniem, z przebarwieniami, skóra wrażliwa. skóra sucha i odwodniona, dojrzała ze zmarszczkami, skóra tłusta i zanieczyszczona, po zabiegach dermo-estetycznych: peelingach chemicznych, laseroterapii, mezoterapii.
Ten rodzaj kwasu można stosować podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy dzięki swojej budowie nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.
CZAS TRWANIA ZABIEGU
Telefon: + 48 500 801 004
E-mail: recepcja@cziu.pl
Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.