Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

PEELING LAKTOBIONOWY

Kwas laktobionowy otrzymywanym jest z naturalnie występującej laktozy należy do polihydroksykwasów. Posiada wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazuje łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry. Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry, pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Stosowany jest dla w pielęgnacji następujących rodzajów skór: ze stanami zapalnymi, w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym, łojotokowym zapaleniu skóry, skóra z teleangiektazjami, skóra z rumieniem, z przebarwieniami, skóra wrażliwa. skóra sucha i odwodniona, dojrzała ze zmarszczkami, skóra tłusta i zanieczyszczona, po zabiegach dermo-estetycznych: peelingach chemicznych, laseroterapii, mezoterapii.

Ten rodzaj kwasu można stosować podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków. Kwas laktobionowy dzięki swojej budowie nie wykazuje działania fototoksycznego, może być więc stosowany przez cały rok. Ze względu na swoje właściwości pełni ważną rolę w pielęgnacji skóry zniszczonej słońcem i w zapobieganiu starzenia się skóry.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Od 30 min. do 1 godziny.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji kosmetologicznej. W jej trakcie kosmetolog przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować kosmetologa o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest nowotwór. Kwasu nie stosujemy gdy przerwana jest ciągłość skóry a także w przypadku wystąpienia infekcji bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych w obrębie twarzy np.: opryszczka. Stosowanie kwasu nie jest polecane w przypadku uczulenia na składniki zawarte w preparacie.
W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat peelingu laktobionowego, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.