Umów się na wizytę 500 801 004
poniedziałek – piątek 8:00 – 19:30

TOKSYNA BOTULINOWA – REDUKCJA ZMARSZCZEK

Zmarszczki, szczególnie dla osób dbających o swój wizerunek, stanowią poważną niedogodność. Proces powstawania zmarszczek jest nieodwracalny, ale dzięki zabiegom wykonywanym, w naszym Centrum Zdrowia i Urody można go znacznie opóźnić.

ZABIEG

Jednym ze sposobów redukcji zmarszczek jest zabieg z użyciem oczyszczonej toksyny botulinowej typu A, którą ostrzykuje się zmarszczki mimiczne. W naszym Centrum Zdrowia i Urody wykorzystujemy preparat Azzulare. Wstrzyknięcie preparatu  jest wykonywane w gabinecie lekarskim. Kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu ma wybór punktów do zaaplikowania specyfiku. Lekarz podaje niewielką ilość preparatu, która czasowo blokuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe powodując rozluźnienie poszczególnych mięśni twarzy. Efektem zabiegu jest czasowa likwidacja zmarszczek mimicznych jak również zapobieganie pogłębiania się zmarszczek.

Procedura zabiegowa jest szybka i prosta. Zabieg nie jest bolesny. W miejscu podania preparatu czuć lekkie ukłucia. Niemniej jednak osobom wrażliwym na ból przed zabiegiem zaleca się nałożenie kremu znieczulającego w miejscach podania toksyny botulinowej. Zabieg dobrze jest powtarzać gdyż czas działania jak również odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się. Po upływie czasu działania preparatu zmarszczki nie są już tak głębokie jak przez zabiegiem, lecz w miarę upływu czasu pogłębiają się zgodnie z naturalnym procesem starzenia się. Uzyskany efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Przy przeprowadzaniu kolejnych kuracji czas działania toksyny botulinowej wydłuża się.

CZAS TRWANIA ZABIEGU

Od kilkunastu minut do pół godziny.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed rozpoczęciem terapii konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. W jej trakcie lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówi całą procedurę zabiegową. Pacjent powinien poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i preparatach farmakologicznych. Zgodnie z wymogami regulaminu i standardami przyjętymi przez Centrum Zdrowia i Urody pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg.

WSKAZANIA

  • Odmładzanie i ujędrnianie skóry.
  • Usuwanie zmarszczek mimicznych twarzy, do których należą:  kurze łapki, zmarszczki między brwiami i poprzeczne czoła, ukośna   zmarszczka u nasady nosa, drobne zmarszczki na brodzie oraz tzw.   „zmarszczki palacza” nad górną wargą.
  • Efekt uniesienia kącików ust, linii brwi i czoła, podniesienie opadających powiek i uniesienie kącików ust (lifting rysów twarzy).

PRZECIWWSKAZANIA

Zakażenia i nowotwory skóry, czynna opryszczka, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, choroby mięśni, uczulenie na albuminę ludzką, choroba Alzheimera lub choroba ALS, naruszona ciągłość skóry w obszarze zabiegowym, stany zapalne skóry, opryszczka, przyjmowanie leków poprawiających rytm bicia serca, przyjmowanie następujących leków (wraz z okresem 7 dni od ich odstawienia): aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna, itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, D-penicylamina (Cuprenil), tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, menstruacja, ciąża i karmienie piersią.

 

PREPARAT

W naszym Centrum Zdrowia i Urody do zabiegu redukcji zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej używamy najwyższej jakości preparatu: AZZULARE toksyna botulinowa typu A. 

Azzalure

 

CENNIK

TOKSYNA BOTULINOWA – REDUKCJA ZMARSZCZEK

w cenę zabiegu wliczona jest konsultacja medyczna
1 okolica (np. lwia zmarszczka) 600,00 zł
2 okolice (np. całe czoło lub np. lwia zmarszczka i kurze łapki) 800,00 zł
3 okolice (np. całe czoło + kurze łapki) 900,00 zł

W celu zapisania się na zabieg oraz uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat redukcji zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, prosimy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów Centrum Zdrowia i Urody telefonicznie bądź mailowo.

Telefon: + 48 500 801 004

E-mail: recepcja@cziu.pl

Nasi eksperci odpowiedzą, na pytania, a także pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości.